Zarządzanie kamienicą w Krakowie

Odkąd stałam się posiadaczką mieszkania ulokowanego w jednej z krakowskich kamienic, temat jej administracji bardzo mnie zaciekawił. Chciałam wiedzieć, na co idą moje pieniądze i w jaki sposób wypełniane są obowiązki zarządcy. Nie chciałam być mieszkańcem biernym, lecz zaangażowanym. Sprawdź, czego się dowiedziałam.

W jaki sposób administruje się kamienicą?

administrowanie kamienicami w KrakowieMieszkanie w kamienicy ma swoje uroki. Mieszkania w nich urządzone są dziś najczęściej nowoczesne, jednak zachowują swój niepowtarzalny klimat. Są przestronne, dobrze ulokowane w centrum miasta i… koszmarnie drogie. Mnie jednak było stać na jego zakup, niemniej nie jest mi obojętne, w jaki sposób zarządza się budynkiem. Administrowanie kamienicami w Krakowie okazało się mnie pozytywnie zaskoczyć. Firma, która sprawowała opiekę nad naszą kamienicą, działa w sposób kompleksowy. Na rynku funkcjonuje już od kilkudziesięciu lat, co daje jej ogromne doświadczenie i lata praktyki. Może pochwalić się wieloma znaczącymi sukcesami. Pomaga nie tylko w zarządzaniu nieruchomością, ale też doradza i wspomaga pozyskiwanie źródeł finansowych na remonty kamienic zabytkowych (a właśnie taki status ma budynek, w którym mam mieszkanie). Nadzoruje je również pod czujnym okiem konserwatora zabytków. Doradza również w kwestii wynajęcia odpowiedniej firmy sprzątającej oraz zapewnia wsparcie fachowego działu księgowego (w razie konieczności podejmuje też działania windykacyjne). Firma specjalizująca się administrowanie kamienicami ma ponadto udzielone pełnomocnictwo właściciela budynku do reprezentowania go przed urzędami państwowymi, organami administracji samorządowej, pocztą czy bankami.

Kraków jest miastem wyjątkowym. Pełno w nim niepowtarzalnych budynków i historycznych kamienic. Administrowanie nimi wymaga więc kompleksowych usług. Takie zadanie powierzyć można wyłącznie firmom sprawdzonym i mogącym pochwalić się sporym doświadczeniem.