Zabawki, które uczą

Każdy z nas doskonale wie, że im wcześniej człowiek zacznie rozwijać swoje talenty, tym lepszy się stanie w tym, co robi. Praca czyni mistrza, jednak droga do celu nierzadko bywa mozolna i bardzo kręta, co skutecznie może odstraszyć młodych ludzi dopiero poznających swój potencjał.

Wspaniała interaktywna zabawka!

zabawki MontessoriDlatego właśnie tak ważne jest, aby nie zaprzepaścić potencjału naszej pociechy, a wzmagać go poprzez zabawę, a przy okazji i naukę. Dziecko od swoich pierwszych dni poznaje otaczający go świat wszystkimi zmysłami, a im jest młodsze tym bardziej chłonie go, jak gąbka. Dlatego im wcześniej zareagujemy tym lepiej. Zabawki Montessori są idealnym przykładem na to, jak świetna zabawa może iść w parze z nauką. Dzięki nim nasza pociecha uczy się w efektywny sposób koncentracji, koordynacji wzrokowo ruchowej, logicznego myślenia. Zabawki Montessori nauczą Twoje dziecko również podstaw matematyki, jak dodawanie i odejmowanie, a także rozróżniania takich pojęć, jak „mniejszy i większy” czy „dużo i mało”. Do tego typu zabaw najlepsze są klocki. Każdy zestaw uczy czegoś nowego, każdy z nich nie posiada ostrych krawędzi, ani małych elementów, a co najważniejsze, są wykonane w całości z drewna, a przez to antyalergiczne i w sto procentach bezpieczne. Warto również wspomnieć tutaj o samej Marii Montessori. Była to wspaniała pedagog, która stworzyła na nowo pojęcie edukacji, zaś swoje teorie opierała na twardych dowodach.

Na uznanie zasługuje również fakt, iż dzieci z którymi pracowała Maria Montessori były skoncentrowane na swoich zadaniach, pewne siebie dążyły do samodzielności, oraz z ufnością patrzyły na świat. Miały również wysoko rozwiniętą inteligencje emocjonalną. Potrafiły nie tylko silnie współczuć bliźniemu, ale również zawsze były chętne do pomocy, oraz wykazywały się dużą inicjatywą społeczną.