Wynajmij halę i rozwiń swoją firmę

Firmy produkcyjne zarabiają na sprzedaży wyprodukowanych przez siebie towarów. Czasem zdarza się tak, że sprzedaż kwitnie, ale moce produkcyjne są ograniczone. Na przykład ze względu na brak miejsca do stworzenia kolejnych stanowisk pracy. Sposobem na rozwój firmy produkcyjnej może być wynajęcie hali i stworzenie linii produkcyjnej.

Hali do produkcji nie trzeba budować

hala do wynajęciaW dzisiejszych czasach nie trzeba budować nowej hali produkcyjnej, żeby rozwinąć swoją firmę. Jest wiele firm, które zrobią to za nas, albo raczej dla nas. Na rynku nieruchomości działają deweloperzy, którzy budują ogromne hale specjalnie pod wynajem. Można nawet dogadać się z firmą budowlaną, która wybuduje halę dostosowaną do naszych potrzeb a następnie nam ją wynajmie. Jeszcze innym sposobem na rozwój firmy o kolejne stanowiska produkcyjne jest wynajęcie hali nieużywanej, których też nie brakuje. Na terenach przemysłowych co rusz jest jakaś hala do wynajęcia. Wynajem hali bardzo się opłaci również ze względów podatkowych. Przecież każda faktura za taki wynajem stanowi koszt prowadzonej działalności. A co za tym idzie obniża się jeszcze podatek dochodowy do zapłaty. Naprawdę nie trzeba budować nowych budynków do działalności gospodarczej. Nie oznacza to jednak, że nie jest to najbardziej opłacalne. Jeśli ma się dużą działkę i możliwości finansowe to lepiej jest wybudować własną halę, ale potrzebne są do tego ogromne nakłady finansowe. O wiele mniejsze nakłady trzeba mieć, żeby coś wynająć.

Rozwinięcie firmy o kolejne stanowiska produkcyjne wymaga powiększenia powierzchni przemysłowej. Możliwości jest kilka. Można postawić nowy budynek w postaci hali produkcyjnej. Można również wynająć halę, a koszty wynajmu rozliczać podatkowo. Można nawet zlecić budowę firmie deweloperskiej a potem wynajmować powierzchnię zbudowaną specjalnie dla nas.