Wygląd szklanych butlek

Każdego roku setki tysięcy ton plastikowych opakowań trafia na wysypiska śmieci lub do mórz i oceanów. Dzieje się tak dlatego, że pojemniki z tworzywa sztucznego są bardzo praktyczne i powszechnie stosowane. Jednakże na rynku znajdziemy także szklane opakowania.

Ile kosztuje szklana butelka?

butelki szklane sklepWiększość z nas, idąc do sklepu po wodę do picia, nie zastanawia się nad tym z czego jest wykonany pojemnik, w którym się ona znajduje. Dzięki takiemu podejściu, na wysypiskach znajdują się ogromne ilości jednorazowych, plastikowych butelek. Na szczęście coraz częściej dokonujemy świadomych wyborów, które mogą ochronić naszą planetę i zmniejszyć jej zanieczyszczenie. Możemy kupować butelki szklane sklep internetowy będzie najlepszym miejscem do ich zakupu. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak plastikowe, gdyż mają wyprofilowane, ergonomiczne kształty, dzięki czemu łatwo się z nich korzysta. Dostępne są w sprzedaży klasyczne modele, sportowe i dziecięce. Zamiast plastikowego bidonu można kupić szklany, który będzie tak samo szczelny i wytrzymały. Szkło, które jest wykorzystywane w produkcji butelek jest borowo – krzemowe i jest całkowicie naturalne więc w całości ulegnie rozkładowi. Butelki ze takiego szkła są bardzo lekkie, wytrzymałe na amplitudy temperatur, działania środków chemicznych czy uszkodzenia mechaniczne. W sprzedaży są już dostępne szklane butelki i bidony dla osób aktywnie uprawiających sport, dziecięce modele ze smoczkami czy dekoracyjne butelki, które można stosować w domu.

Ceny szklanych butelek są bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od producenta, modelu i pojemności. Tego typu butelki mogą być nawet wyposażone w specjalne filtry do picia wody, co dodatkowo zwiększa ich wartość. Na pewno świetnie zastąpią plastikowe butelki.

Wygląd szklanych butlek
Przewiń do góry