Wózek do bieganie z dzieckiem

Aktywni rodzice, którzy przed pojawieniem się dziecka często uprawiali sport i jeździli na rowerach, nie chcą się rozstawać z tą dyscypliną sportu i chcą, aby ich dzieci jeździły z nimi. Zanim nauczą się samodzielnie jeździć, sporo czasu minie.

Jak wyglądają wózki rowerowe dla dzieci?

wózek rowerowy dla dzieckaOd dobrych paru lat na rynku pojawiło się doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą wszędzie zabierać ze sobą swoje dzieci, nawet jak jadą na przejażdżkę rowerową. Dopóki dziecko nie nauczy się samodzielnie siedzieć, chodzić, a potem jeździć, to malucha musimy przewozić w specjalnej przyczepce na trzech kółkach. Jest to bardzo bezpieczny sposób, gdyż dziecko można albo pchać przed sobą, albo ciągnąć za rowerem. Wózek rowerowy dla dziecka jest przeznaczony dla maluchów od około dwóch lat, gdyż dziecko wożone w ten sposób, doświadcza lekkich wstrząsów powstających podczas jazdy. Pomimo dobrych amortyzatorów, zawsze mogą one wystąpić, a nie jest to wskazane dla zbyt małych dzieci. Przyczepka posiada liczne zabezpieczenia, które powodują, że dziecko nie wypadnie, ani nie zmoknie, jeśli w trakcie podróży zacznie padać deszcz. Po niewielkiej modyfikacji, wózek rowerowy może się stać wózkiem do biegania, więc mamy dwie funkcje w jednym modelu. Jest on wykonany z lekkiego aluminium i posiada dwa duże koła z tyły, oraz jedno mniejsze z przodu, które ma możliwość obrotu o trzysta sześćdziesiąt stopni. Pokrycie wózka jest wykonane z nieprzemakalnego materiału, który przepuszcza powietrze i zapewnia właściwą wentylację.

Coraz więcej rodziców dokonuje zakupu takiego wózka, bo jest on bardzo praktyczny i można go wykorzystać w dwojaki sposób. Cena najtańszego modelu sięga około tysiąca złotych, a najdroższy, z najnowszej kolekcji, dostaniemy za kilka tysięcy złotych.