Właściwości i zastosowanie profilu okapowego

 

Ten niepozorny z wyglądu gadżet podbija rynki budownictwa w całym kraju i na świecie. Nie dość, że jest bardzo estetyczny to jednocześnie chroni nasze balkony, parapety i tarasy przed wodą, śniegiem czy gradem. Jest nim produkt  – profil okapowy umożliwiający odpowiedni odpływ wody z powierzchni uniemożliwiający dostaniu się wody na elewację.

Jakie zastosowanie posiadają profile okapowe w naszych domach?

 profil okapowyProdukt ten jakim jest profil okapowy posiada bardzo szerokie właściwości i zastosowanie. Obecnie na polskim i zagranicznym rynku rozróżniamy bardzo dużo rodzajów tego produktu. Wchodząc do sklepu i oglądając profile okapowe możemy zauważyć, kolorowe, o różnych kształtach i wymiarach. Jako przykładem posłużymy się profilem okapowym K100 – jednym z najbardziej wybieranych przez klientów. Produkt ten wykonany jest z aluminium i pokryty jest powłoką poliestrową. Przede wszystkim jest bardzo łatwy w montażu, poprzez swoje kompletne i systemowe rozwiązanie. Oprócz tego zapewnia hermetyczne połączenie z izolacją tarasów czy naszych balkonów. Jego najważniejszą właściwością jest ochrona i odporność na warunki atmosferyczne zewnętrzne. Podczas deszczów, gradu, czy śniegu profil okapowy sprawia, że woda nie dostaje nam się do domów tylko spływa najpierw po oknie a następnie po nim . Jego brzeg jest bardzo sztywny dzięki czemu zapewnia niezawodne odwodnienie balkonu i posadzki jednocześnie nie tworząc zastoisk wody wzdłuż brzegu posadzki.

Jak widać nie tylko dach, wybór okien czy kolor cegły są najważniejsze podczas budowy domów. Bardzo ważne są te mniejsze detale, które zapewnią nam komfort i bezpieczeństwo. Dlatego już dziś wybierzmy się jak najszybciej do sklepu i wybierzmy swój idealny profil okapowy, który będzie współgrał z naszym domem a zarazem będzie świetnym akcentem designerskim.