W pełni wyposażone skutery elektryczne

Rynek motoryzacyjny jest zdominowany przez pojazdy napędzana benzyną, olejem napędowych, czy gazem zimnym. Sam ich zakup pochłania dużo pieniędzy, a do tego dochodzi kosztowne tankowanie, ciągłe serwisowanie i konieczne coroczne przeglądy. Alternatywą są pojazdy hybrydowe, albo tylko elektryczne.

Jaki jest koszt utrzymania skutera elektrycznego?

skutery elektryczne z oświetleniemPojazdy napędzane prądem elektrycznym są dużo tańsze niż klasyczne spalinowe, nie wymagają tak częstych napraw jak te zasilane olejem napędowym, oraz są mniejsze od spalinowych pojazdów. Skutery są powszechnie stosowane przez mieszkańców dużych miast, ponieważ są alternatywą dla komunikacji miejskiej i samochodów zanieczyszczających środowisko. Coraz popularniejsze skutery elektryczne z oświetleniem są kupowane zamiast roweru. Modele różnią się między sobą wielkością, wyposażeniem i pojemnością akumulatora. Pojazd elektryczny przez sposób ładowania, ma ograniczone możliwości w przemieszczaniu się i trzeba mieć to zawsze na uwadze, ponieważ na razie w naszym kraju jest mało stacji umożliwiających szybkie naładowanie skutera. Cały proces napełnienia akumulatora odpowiednią ilością prądu trwa około sześć godzin. Energia elektryczna jest zdecydowanie tańsza niż benzyna, a nawet gaz LPG, bo za jeden kilowat zapłacimy niecałą złotówkę. Skuter elektryczny to jak na razie najtańszy sposób na transport. Są wyposażone w pojemne bagażniki, mocne lampy oświetlające drogę po zmroku, oraz mocne, odblaskowe światełka tylne. Niektóre modele posiadają także radio.

Koszt utrzymania skutera jest dość niski, bo miesięcznie wynosi maksymalnie osiemdziesiąt złotych. Jak na razie w Polsce nie musimy płacić za miejsce parkingowe dla tego typu pojazdów, dlatego zaoszczędzimy też na parkingu, z którego samochody muszą korzystać i ponosić koszty.