Urządzanie pokoju dziecięcego

 

Wyposażenie pokoju dziecięcego to jedna z najtrudniejszych rzeczy, za jaką muszą wziąć się rodzice oczekujące dziecka. Trzeba wszystko dokładnie przemyśleć i zaprojektować w taki sposób, aby w pokoju znalazło się wszystko, co potrzebne, czyli przede wszystkim zabawki i ciuchy.

Jak urządzić pokój malucha?

szafa przesuwna do pokoju dziecięcegoW zależności od tego czy będziemy mieć chłopca czy dziewczynkę, ściany malujemy na różowo lub na niebiesko. To taka utarta zasada, jednak coraz więcej rodziców decyduje się na uniwersalny kolor, na przykład na szary. Jeśli pokój dziecka jest duży, można umieścić w nim wszystko, co potrzebne. Pierwszą rzeczą jest oczywiście łóżeczko dla dziecka, oprócz tego potrzebny będzie przewijak i wanna do kąpania ze stelażem. Warto również pomyśleć o piankowej macie, na której dziecko będzie się bawić i poznawać świat. W pokoju powinna znaleźć się również szafa przesuwna do pokoju dziecięcego. W szafie będziemy mogli pochować mnóstwo rzeczy, które przydadzą się na później. Warto jednak dobrze przemyśleć wielkość szafy oraz jej wnętrze. Czasem lepiej jest samemu zaprojektować taką szafę. Trzeba brać pod uwagę, co będziemy w niej trzymać. Przede wszystkim będą tam ciuchy dziecka, różne pudła na zabawki, pościel, buciki, czapeczki, pampersy i wiele innych dziecięcych rzeczy, dlatego najważniejsza jest funkcjonalność. Jeśli odpowiednio zaprojektujemy szafę, nie będziemy mieć w niej bałaganu i wszystko bez problemu odnajdziemy.

Warto również wspomnieć o tym, że drzwi przesuwne są lepsze od normalnie otwieranych drzwi. Dzięki drzwiom przesuwnym zaoszczędzamy miejsce podczas otwierania szafy oraz likwidujemy niebezpieczeństwo uderzenia się dziecka o drzwi. Oprócz tego drzwi przesuwne lepiej się otwierają a poprzez brak uchwytów nasze dziecko jej nie otworzy.

 

Urządzanie pokoju dziecięcego
Przewiń do góry