Taśmy odblaskowe w kolarstwie i bieganiu

Kolarstwo i bieganie to sporty, które mają kilka podobieństw. Jednym z nich jest to, że szczególnie trzeba dbać o widoczność i bezpieczeństwo. Często treningi odbywają się na drogach z czynnym ruchem publicznym, dlatego jest to tak ważne. Szczególnie znaczące jest, by posiadać na sobie element, który będzie sygnalizował nasze położenie na jezdni innym uczestnikom ruchu drogowego.

Elementy odblaskowe w sportach

taśmy samoprzylepne odblaskoweOdblaski dostępne w sklepach niekoniecznie dobrze sprawdzają się w sportach. O wiele lepsze są w tym taśmy samoprzylepne odblaskowe, które przyczepia się do ubrań. Klej na nich jest na tyle wytrzymały, że wytrzymuje nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Nawet przez największą mgłę światło jest widoczne z dużych odległości. Poza tym można przyczepiać je nie tylko do części garderoby. świetnie pasują na elementy roweru, np. na siodełko, albo rury od ramy. Wysoką zaletą jest to, że każdy może dopasować ilość odblasków w swoim otoczeniu. Jeśli ktoś wie, że większość trasy przejedzie przez las, a potrzebuje tylko na 10 kilometrów posiadać odblaski, to nie musi wykorzystywać dużej ich ilości. A co jeśli chodzi o cenę? Zwykłe odblaski to koszt jednorazowy, jednak kupowanie taśm opłaca się bardziej ze względu na ich lepsze działanie. Poza tym nie są to koszty, które będą za bardzo zauważalne. Można powiedzieć, że drobne przyjemności w ciągu tygodnia kosztują więcej niż te środki bezpieczeństwa. Każdy sportowiec będzie zadowolony. Jeśli chodzi o biegaczy – kupienie jednej rolki odblasków to zakup na kilka lat.

Czasem lepiej jest poszukać substytutów jakiś produktów, aby mieć lepszą jakość niższym kosztem. W ten sposób polepszamy również swoje bezpieczeństwo, przez co możemy cieszyć się pasją beż żadnych kontuzji i urazów. Wystarczy kilka odblasków na rower lub ubrania i można uprawiać sport bez żadnych ograniczeń. Tani i skuteczny sposób zabezpieczenia.