Taśma tynkarska o dobrych parametrach

Aby zabezpieczyć krawędzie podczas tynkowania oraz malowania przydatna będzie mocna taśma. Musi ona posiadać cechy przydatne w jej użytkowaniu. Wśród tych cech można wyliczyć naprawdę dużo rzeczy, ale kilka z nich jest najważniejszych. To od tych cech zależy, czy praca wyjdzie dobrze, bez zbędnych zabrudzeń. Podczas kupna spytaj sprzedawcę o wszystkie parametry tej taśmy.

Parametry dobrej taśmy tynkarskiej

taśmy tynkarskiePrzy tynkowaniu potrzebna jest precyzja. Każda krawędź powinna być równa i nie posiadać żadnych plam. Aby tego dokonać taśma tynkarska powinna spełniać kilka kryteriów. Jej szerokość można określić od czterech do sześciu centymetrów. Tyle wystarczy, aby doświadczony i mniej doświadczony pracownik budowlany nie wyjechał poza jej krawędź. Do tego powinna posiadać odpowiedni klej. Co to oznacza? Nie może on odrywać się od powierzchni, lecz nie może także odrywać tynku ze ściany po odklejeniu. Do tego kluczowym elementem jest nieprzepuszczalność, na jakiej nam zależy kupując taśmy tynkarskie. Jej kolor jest większości pracowników budowlanych bez różnicy, ale ja najbardziej zalecam niebieski lub pomarańczowy. Zazwyczaj ta barwa dobrze kontrastuje z tynkiem, przez co łatwo ją zauważyć. Najlepsze taśmy wykonane są z dość grubego papieru oraz kleju, który powstał na bazie klonu. Jest to naturalny klej, który nie wchodzi w żadną reakcję z tynkiem, dlatego nie barwi go, ani nie pozostawia widocznych na ścianie plam.

W dobie coraz ciekawszych aranżacji wnętrz dobre taśmy tynkarskie są bardzo potrzebne. Aby zrobić ciekawe wzory należy używać dużo tej taśmy. Nie może ona źle spełniać swoich zadań, dlatego dobrać ją należy odpowiedzialnie. Od tego zależy nie tylko efekt prac, lecz nawet nasza opinia, jako specjalisty od prac wykończeniowych.