Stalowa papuga na prezent

Moja dziewczyna uwielbia papugi. Nic w tym dziwnego – są to bardzo ładne i kolorowe ptaki, które mają w sobie wyjątkowo dużo energii. Niestety jednak z powodów zmiennych i różnych nie mogliśmy sobie pozwolić na prawdziwą papugę, co bardzo ją przybijało. Wiedziałem, że coś muszę z tym zrobić – zwróciłem się więc do ogromnej encyklopedii nieskończoności, jaką jest internet.

Papuga z metalu

metalowa papugaPo kilku godzinach szukania miałem niezliczoną ilość otwartych kart zawierających kolczyki z papugami, obrazy przedstawiające kolorowe ptaszydła na tle ciemnozielonej dżungli i kilkanaście figurek piratów z nieodłączną arą na ramieniu. Wiedziałem jednak, iż żaden z tych prezentów nie zrobi na niej wrażenia. To musiało być coś… Byłem już na skraju załamania, gdy w końcu natknąłem się na coś, co miało rację bytu – metalowa papuga! Piękna, duża i kolorowa ara wykonana ze stali nierdzewnej, uwieczniona w pozycji jakby wzbijała się do lotu. Była niesamowicie odwzorowana – gdybym nie wiedział, bez wahania pomyślałbym, że jest to prawdziwy ptak! Oczami wyobraźni widziałem nawet, gdzie ją postawimy, jednak moje myśli szybko zostały zaburzone. Wyprzedane! Internet zawiódł, jednak nie chciałem się poddać. Ruszyłem do sklepu stacjonarnego pełen nadziei na znalezienie metalowego ptaszydła. Dotarłem minuty przed zamknięciem. Zdyszany spytałem o stalową papugę. Pani stojąca za ladą zastanawiała się chwilę trwającą setki lat, po czym wolno kiwnęła głową, po czym ruszyła na zaplecze.

Papuga wyglądała znacznie lepiej, niż na obrazku w internecie. Kolory były żywe, oczy wyglądały jak prawdziwe, a skrzydła wyglądały tak, jakby ptak miał lada chwila wzbić się w niebo. Szybko zapłaciłem, po czym zabrałem spakowanego już ptaka do domu. Nie muszę chyba mówić, iż Szymon – bo tak nazwaliśmy figurkę – szybko stał się najlepszą ozdobą naszego domu.