Skuteczna hydroizolacja fundamentów

Każdy kto kiedykolwiek budował dom doskonale wie o jak wielu rzeczach koniecznie musimy pamiętać. Niektóre kwestie, gdy zostaną pominięte to może się to bardzo negatywnie odbić na kondycji budynku w przyszłości. Przykładem tego może być brak izolacji zapobiegającej wilgoci. Taką izolację należy zastosować na fundamentach w naszym domu.

Sprawdzona izolacja przeciwwodna

izolacja przeciwwilgociowaGeneralnie woda jest nam niezbędna do życia. Dzięki niej funkcjonuje życie na naszej planecie. Trzeba jednak zaznaczyć, że woda jest też bardzo potężnym żywiołem, który może siać zniszczenie. Nawet mała ilość wody ale dawkowana systematycznie może doprowadzić do tego, że będziemy mieć poważne problemy. W szczególności chodzi tutaj o budynki. Woda jest w stanie bardzo szybko wdzierać się do wnętrza naszych fundamentów. Gdy budujemy dom to staramy się stawiać go na maksymalnie jak najbardziej suchym gruncie. Jednak nie zawsze taki grunt jest suchy w pełni. Czasami nawet wody opadowe mogą wnikać w struktury naszych fundamentów. Rozwiązaniem problemu może być izolacja przeciwwilgociowa. W przeszłości fundamenty budynków zabezpieczano głównie przy użyciu lepiku. Z biegiem lat jednak odkryto, że materiał ten ma dość negatywny wpływ na nasze zdrowie. W związku z tym obecnie izolacja przeciwwilgociowa zdecydowanie częściej tworzona jest przy udziale specjalnych folii. Dzięki nim możemy naprawdę skutecznie zabezpieczyć nasz dom.

Kardynalnym błędem związanym z tworzeniem izolacji przeciwwilgociowej jest tworzenie jej jedynie na powierzchniach płaskich. Hydroizolacja pozioma jest koniecznością ale nie powinna być stosowana w pojedynkę. Warto również pomyśleć o izolacji pionowej ponieważ woda może przecież wnikać również od boków naszego budynku tak również wpłynie na kondycję ścian.