Przydomowa oczyszczalnia

Kwestię usuwania nieczystości w domach jednorodzinnych można rozwiązać na kilka sposobów. najpowszechniejszą metodą odprowadzania ścieków w miastach jest podłączenie do publicznej sieci kanalizacyjnej. Co jednak zrobić, kiedy jest to z rożnych przyczyn niemożliwe? Rozwiązaniem może być przydomowa oczyszczalnia.

Biologiczna oczyszczalnia uniwersalnym rozwiązaniem

biologiczne oczyszczalnie ścieków w PoznaniuNa terenach wiejskich lub w miastach przy nieskanalizowanych ulicach większość domów posiada szambo. Jego obecność wiąże się jednak z koniecznością comiesięcznego opróżniania, co pociąga za sobą spore koszty wywozu. Coraz powszechniej stosowane są oczyszczalnie biologiczne, w których usuwanie nieczystości przeprowadza się najczęściej raz do roku. Inwestycja taka pokrywa potrzeby nie tylko domów jednorodzinnych, ale w zależności od projektu pozwala też na obsługę ścieków z budynków użyteczności publicznej. Także w dużych miastach możliwe jest zastosowanie takiej oczyszczalni. Biologiczne oczyszczalnie ścieków w Poznaniu są coraz powszechniejsze na obszarze nie objętym kanalizacją miejską, na przykład w obrębie przedmieść. Taka inwestycja jest łatwa w budowie i przyłączeniu do istniejącego systemu odprowadzania ścieków. Biologiczna oczyszczalnia różni się od typowej oczyszczalni przydomowej brakiem systemu filtracji zbudowanym na planie pryzmy. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca na małej działce i łatwiejsze wkomponowanie inwestycji w otoczenie.

Charakteryzujące się dużą wydajnością, nie emitujące przykrych zapachów i przyjazne użytkownikowi biologiczne oczyszczalnie znajdują coraz szersze zastosowanie w naszym kraju. Stosunkowo niewielki koszt budowy, zwracający się podczas użytkowania oraz bezpieczeństwo dla środowiska sprawia, iż firmy zajmujące się budową takich oczyszczalni nie mogą narzekać na brak zleceń.