Przepisy dietetyczne dla każdego

Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduję się na zmianę nawyków żywieniowych oraz korzystanie z usług dietetyków. Jest to bardzo dobre rozwiązanie gdyż dzięki temu świadomość tych osób na temat żywienia staję się coraz większa. Odżywianie się w sposób zrównoważony oraz logiczny stanowi najlepsze rozwiązanie jakie można sobie wyobrazić jeśli chodzi o jadłospis. Istnieje wiele diet oraz sposobów żywienia, lecz każdy z nich posiada swoje słabsze oraz mocniejsze strony.

Przepis na orzechy

masło z orzechów włoskichJeśli chodzi o odżywianie, które uwzględnia produkty, które możemy nazwać jako te, które wykazują działanie prozdrowotne względem naszego organizmu. Nie można zapomnieć o orzechach. Bowiem produkt ten stanowi doskonałe źródło kwasów tłuszczowych, w których większą część stanowią tłuszcze nienasycone, które są wręcz niezbędne dla naszego organizmu przez co każdego dnia musimy je dostarczać. Jako, że przykładem przepisu na produkt z tego surowca jest np. masło z orzechów włoskich, to postaram się przedstawić w jaki sposób możemy wykonać takie masło w domu. Zapewniam, że ten przepis będzie uwzględniał wszelkie zabiegi technologiczne jak i sposoby na zwiększenie wartości odżywczej tego produktu. Mianowicie orzechy lekko podgrzewamy na suchej patelni, dzięki czemu wydobędziemy z nich tłuszcz, zaś następnie mieszamy je w blenderze wraz z dodatkiem oliwy, najlepiej oliwy z oliwek, aż do uzyskania gładkiej masy, którą możemy spożywać. Jest to idealne połączenie ogólnej puli kwasów tłuszczowych, które musimy spożyć w ciągu dnia. Gdyż orzechy jako bogate źródło kwasów omega 3 i 6 w dodatku z oliwą z oliwek, które zawiera w sobie kwasy omega 9, zapewnią nam doskonałą mieszanką pod względem gospodarki lipidowej.

Tworzenie produktów do spożycia na własną rękę stanowi bardzo dobre rozwiązanie, gdyż produkty te stanowią mieszanką surowców, które są przez nas kontrolowane. Tworząc np. takie masło doskonale wiemy co tam dodajemy i ile tego dodajemy, dzięki czemu na własną rękę możemy tworzyć produkty, które będą wykazywały działanie dietetyczne.