Prosty materiał dla amatorów szycia

Moje dziecko od najmłodszych lat kochało zabawę z rówieśnikami. Na dodatek jako rodzic starałam się go wspierać. Okazało się, że mój Jasiek był chłopcem otwartym na wyzwania i chętnie brał udział w różnych konkursach.

Szyłam strój koguta z dresówki

dresówka pętelkaByłam z tego zadowolona, ponieważ to zawsze był krok do przodu i dzięki temu można było się rozwijać. Pewnego dnia przyszedł do mnie z nowym pomysłem. Jego szkoła podstawowa organizowała  konkurs na najciekawszy strój z okazji świąt związanych z Wielkanocą. Mój Jaś chciał koniecznie przebrać się za koguta. Jednak warunkiem udziału w zabawie było ręczne przygotowanie stroju. Wiedziałam, że przed nami jest wielkie wyzwanie. Jednak postanowiłam mu pomóc. Na strychu znajdowała się stara maszyna do szycia, a ja w młodości chętnie z niej korzystałam. Następnego dnia udałam się do sklepu gdzie na sprzedaż była dresówka pętelka. To delikatny materiał, który był dostępny w różnych i wyrazistych kolorach. Dzięki temu bez problemu mogłam go dopasować do barw koguta. Na dodatek był delikatny i moje dziecko nie odczuwałoby żadnego dyskomfortu związanego z noszeniem tego ubrania. Dresówka była na prawdę funkcjonalna pod kątem łatwego szycia. Nawet dla amatorów nie stanowiła żadnego problemu. Wiedziałam, że idealnie sprawdzi się w takiej roli i będzie można ją wykorzystać. Ostatecznie przystępując do pracy przyszykowałam sobie projekt według którego wykonywałam skomplikowane ubranie.

Jednak dzięki prostemu i delikatnemu materiałowi nawet niedociągnięcia i pomyłkę można było zakryć w prosty sposób. Ostatecznie byłam bardzo zadowolona, ponieważ strój koguta, który był z niej wykonany świetnie się prezentował. Poleciłabym ten materiał każdej początkującej osobie, która nie ma byt dużego doświadczenia.