Półśpioszki bez stópek

Noworodki najlepiej się czują bez ubranek i bucików, ponieważ całkiem nagie były w brzuszku mamy i nie są przyzwyczajone do ubierania i rozbierania. Często to dla nich nieprzyjemne doświadczenie, dlatego należy zrobić wszystko, aby było ono jak najprzyjemniejsze.

Jak wyglądają półśpioszki dla małych dzieci?

Półśpiochy bez stópekNajdelikatniejsza dla skóry dziecka jest miękka bawełna, albo tkanina bambusowa. Materiały z których są szyte ubranka dla dzieci, muszą być naturalne, lekkie i przewiewne, aby maluch się nie przegrzał, ani nie zaparzył. Do niezbędnych pozycji w wyprawce dla noworodka należą body, śpioszki, kaftaniki i pajacyki. Dodatkowo mogą się przydać półśpiochy bez stópek, które wyglądają jak spodenki z wyższym stanem, aby nie uciskać małego brzuszka. Można je kupić w wersji na lato z cienkiej tkaniny, albo grubsze, ocieplane z polaru na zimę. W ciepłe dni nie są konieczne, ale w chłodniejsze warto do nich założyć maluszkowi skarpetki, które ochronią małe nóżki przed zmarznięciem. Przed zakupem półśpiochów należy zwrócić uwagę, czy ściągacze na kostkach nie są zbyt ciasne, a podwyższony stan był elastyczny. Do takich spodenek bez stópek można założyć kaftanik, albo klasyczne body z krótkim, lub długim rękawkiem. Przed każdym pierwszym założeniem ubranka, konieczne jest dwukrotne wypranie i wypłukanie odzieży, a następnie wyprasowanie w celu zlikwidowania wszelkich bakterii jakie mogły się zagnieździć w tkaninie. Przy kolejnym założeniu, półspioszków już nie trzeba pracować, wystarczy wyprać.

Ubranka dla małych dzieci najlepiej kupować z małym wyprzedzeniem, aby niczego nam nie zabrakło. Dobrze też kupować ubranka troszkę większe niż jest nasz maluch, ponieważ taki rozmiar nie będzie uciskał małego ciałka i starczy na więcej miesięcy użytkowania.