Po co nam psycholog czy psychoterapeuta

Mieszkając w dużym mieście często pracujemy w wielkich korporacjach, z ogromnym bagażem stresów związanych z pracą, domem, chronicznym brakiem czasu dla siebie i rodziny. To wszystko sprawia, że często stajemy się przytłoczeni, przygnębieni, zmęczeni. Uchodzi z nas życie jak powietrze z przebitego balonika. Jak temu zaradzić?

Pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna

psycholog i psychoterapeuta z KrakowaW takiej sytuacji, jeśli przestajemy sobie radzić z narastającymi problemami codzienności powinniśmy szukać pomocy. Mieszkając w Krakowie, na pierwszy ogień przyjdzie nam namyśl – psycholog i psychoterapeuta z Krakowa. Nie musi jednak to być miejscowy specjalista, jeśli ktoś obawia się, że znajome osoby mogą go zobaczyć wchodzącego lub wychodzącego z takiego miejsca, gdzie taki specjalista pracuje. Jednak – nie powinnyśmy popadać tego typu paranoje. Psycholog i psychoterapeuta mogą nam pomóc, nigdy nas nie wyśmieją, nie będą nas osądzać. Jako osoba niezwiązana z nami rodzinne, emocjonalnie ani w żaden inny sposób – pomoże nam spojrzeć na naszą sytuację z boku, z szerszej perspektywy, pomoże nam zrozumieć pewne sprawy w zupełnie inny sposób. Podchodzą oni bez bagażu emocji, jakie są nam w stanie zakłócić prawidłowy pogląd naszej sytuacji. Psycholog, jak i psychoterapeuta postępują zgodnie ze swoim wykształceniem i przeszkolenie, stosując specjalistyczne metody rozmowy, na początek – tak zwanego wywiadu. Nie bójmy się ujawniać jak największej ilości szczegółów z naszego życia w takich rozmowach. Pomogą one psychologowi czy psychoterapeucie jeszcze dokładniej zrozumieć problem, z jakim do niego przyszliśmy.

Szczerość, otwartość i zaufanie wobec psychologa i psychoterapeuty jest podstawowym czynnikiem potrzebnym do postawienia przez nich prawidłowej diagnozy psychologicznej i żeby mogli nam skutecznie pomóc w naszych problemach. Odejdźmy od stereotypów i nie bójmy się szukać pomocy.