Ogrzewanie elektryczne za pomocą grzejników konwekcyjnych

Ogrzewanie elektryczne kojarzy nam się z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi. W niektórych jednak przypadkach korzystanie z medium jakim jest energia elektryczna w celu ogrzewania pomieszczenia jest jednym z najlepszych wyborów. W tym temacie warto zwrócić uwagę na grzejniki elektryczne.

Co mamy dzięki grzejnikom konwekcyjnym ?

grzejniki konwekcyjneCzasy popularnych farelek elektrycznych to już przeszłość. Dziś do ogrzewania elektrycznego wykorzystywane są grzejniki konwekcyjne. Nie mają one nic wspólnego z ich poprzedniczką. Są one efektywne, energooszczędne i zdecydowanie bardziej estetyczne. Jeśli zależy nam bardzo na wyglądzie możemy nawet zafundować sobie grzejniki z naturalnego kamienia. Są też dużo tańsze w zakupie niż kotły gazowe czy węglowe. Mogą być mobilne lub stacjonarne wszystko zależy od systemu w jakim chcemy je używać. Jeśli mają funkcjonować jako system zasadniczy wówczas montowane są na ścianie. Posiadają nowoczesne termostaty. Ich powierzchnia nagrzewa się do 60 st dzięki czemu są bezpieczne i chronione przed przegrzaniem. Termostat zarządza temperaturą z dokładnością do 0,1%. Możemy sterować nim również na odległość za pomocą aplikacji. Grzejniki konwekcyjne mobilne służą jako system grzewczy uzupełniający. Te z kolei możemy przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia w zależności od potrzeby. Ich termostat jest mniej dokładny i nagrzewają się do wyższej temperatury. Warto wykorzystywać je tylko do dogrzewania się np. w okresach przejściowych gdyż stałe korzystanie z nich jest mało ekonomiczne.

Ogrzewanie konwekcyjne jeszcze wielu z nas nie przekonuje. Tymczasem postęp techniczny połączony z materiałami najwyższej jakości i inteligentnymi systemami spowodował, że może on konkurować z innymi metodami ogrzewania a nawet wygrywa z nimi pod względem komfortu cieplnego, łatwości obsługi i uniwersalności.