Nasze małe marzenie – tani kredyt

Nieruchomości o charakterze jednorodzinnym jest dziś pragnieniem bardzo wielu rodzin, które niestety nie mogą sobie pozwolić na kupno mieszkania, a tym bardziej domu. Z reguły nieruchomości tego typu opierają się głównie na budownictwie jednopiętrowym bądź parterowym. Jest to system pokoi połączonych, natomiast miejscem łączącym jest korytarz.

tani kredytTakie dom najczęściej posiada także jedną kuchnię oraz jedną łazienkę wraz z ogrodem za częścią mieszkalną. Nieruchomości tego rodzaju posiadają dachy o spadzistym charakterze, które pokryte są ceramiczną dachówką, jednak nie jest to reguła. Jeśli dom ma charakter parterowy, to najczęściej nie posiada również piwnicy. Jest to w pewnym sensie mankament, ponieważ piwnica to inaczej składnica rzeczy, które na dzień dzisiejszy nie są nam potrzebna, a może kiedyś będą przydatne. Brak podpiwniczania to zupełnie nowy sposób budowania, coraz częściej stosowana w systemach nowych nieruchomości jednorodzinnych.
Obok pięknej sypialni oraz łazienki i kuchni są z reguły dwa pokoje, które mogą stać się pokojami dziecięcymi lub biblioteczką i biurem. Nieruchomości tego typu są charakterystyczne z uwagi na kwadratowe pomieszczenia. Coraz większa liczba ludzi decyduje się na taki właśnie rodzaj nieruchomości, gdyż jest ono bardzo schludne, a także wygodne oraz wystarczająco przestronne dla rodziny składającej się np. z czterech osób. Brzmi bardzo zachęcająco, ale skąd wziąć pieniądze? Gdy myślimy o domku lub bardzo miłej parterówce, a nie mamy na to wkładu pieniężnego należy iść do banku po gotówkę. Niestety nie załatwi się to tak szybko jak tani kredyt na oświadczenie. Aby dostać kredyt na mieszkanie lub domek należy przynieść wiele formalności typu umowa o pracę, wyciąg z konta osobistego za 3 ostatnie miesiące.

Dodatkowo osoba ubiegająca się o kredyt mieszkaniowy musi dostarczyć bankowi dokumenty, które umożliwiają ustalenie dochodu w roku bieżącym. Takie kredyty spłaca się bardzo długo nawet do 30 lat i są bardzo wysoko oprocentowane. Jednak jest to mało ważne gdy mieszkamy w swoim wymarzonym domu, który jest tylko nasz i naszych dzieci.