Naprawa uszkodzonej turbosprężarki

Żyjemy w czasach, w których każdy człowiek posiada swój samochód. Nie od dziś wiadomo że nowe samochody mają coraz większe moce. Dzieje się tak za sprawą zastosowania w nich turbosprężarek. Jednak nie każdy wie, że o te elementy należy dbać szczególnie, bowiem ich uszkodzenie może okazać się bardzo kosztowne dla użytkownika takiego pojazdu

Ile kosztuje regeneracja turbosprężarki?

 

regeneracja turbosprężarekPrzeglądając Internet często możemy natknąć się na ogłoszenia, w których oferuję się regeneracją turbosprężarek. Nie bez powodu takich ogłoszeń jest sporo, ponieważ ludzie niewłaściwie użytkujący samochody doprowadzają prędzej czy później do uszkodzenia tych elementów. Użytkowanie samochodu z uszkodzoną turbosprężarką jest niemal niemożliwe, a jeśli już da się jechać takim samochodem, to tylko do najbliższego warsztatu, chociaż żaden mechanik tego nie zaleca. Uszkodzony samochód najlepiej przetransportować do warsztatu lawetą. Niemniej jednak przed dostarczeniem samochodu do odpowiedniego warsztatu, warto zorientować się ile kosztowała będzie nas dana usługa. Każda regeneracja turbosprężarek wiąże się z koniecznością wymontowania turbosprężarki z komory silnika naszego pojazdu. Samo wymontowanie turbosprężarki wymaga sporego nakładu pracy mechanika. Stopień skomplikowania oczywiście zależy od marki pojazdu. Generalnie można przyjąć zasadę, że im większa pojemność  silnika, tym demontaż jest trudniejszy. Należy zachować szczególną uwagę podczas demontażu turbosprężarki, żeby nie uszkodzić innych podzespołów.

Podsumowując, jeśli już uszkodziliśmy turbosprężarkę w naszym pojeździe, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu co najmniej kilkuset złotych. Ważne jest, by nasz pojazd oddać w ręce sprawdzonego mechanika, żeby nie rozczarować się podczas odbioru naszego pojazdu z warsztatu.