Najlepsza pizzeria w Sudetach

Wyjazdy to najlepszy moment aby spróbować nowych smaków. Każdy będąc pierwszy raz w nowym miejscu w końcu będzie musiał wyjść z hotelu i poszukać restauracji, w której zje coś pysznego. Dla nielubiących eksperymentów najlepsza jest pizza, która zawsze dobrze smakuje.

Najlepsza pizza w mieście

pizza - Jelenia GóraZazwyczaj najbardziej oblegane pizzerie znajdują się w centrum miasta tuż przy starówce obleganej przez lokalsów jako tętniące życiem zagłębie towarzyskie oraz przez turystów będących tylko przejazdem przez kilka dni. Jednak w czasach aplikacji i serwisów opiniujących, w których liderzy opinii zamieszczają swoje recenzje lokali gastronomicznych wielu globtroterów jest w stanie odnaleźć najlepsze lokale nawet jeśli są ukryte na blokowisku poza trasami turystycznymi. Wystarczy kilka tapnięć na ekranie telefonu aby uzyskać informacje o rodzaju menu, wielkości porcji, a nawet subiektywną ocenę smaku potraw. Przed dociekliwymi klientami nic się nie ukryje. Co nie zaskakuje w każdym mieście można spotkać lokal, gdzie jest najlepsza pizza – Jelenia Góra nie odstaje pod tym względem od średniej krajowej. W przypadku tego najbardziej znanego podsudeckiego miasta włoska kuchnia wyróżnia się pod dwoma względami. Pierwszy to wielkość podawanych dań, czyli gigantyczna pizza o średnicy 52 cm. Drugi to dążenie do uzyskania jak najbardziej zbliżonego dania do włoskich oryginałów, czyli świeże składniki oraz oliwa zastępująca popularne sosy. Ten rodzaj pizzy zaskakuje wciąż na nowo nieoczekiwanymi połączeniami składników.

Czasem w niedużych miastach, jak na przykład Jelenia Góra można spotkać perełki gastronomiczne, które zapadną w pamięć na długie lata. Wiele osób pamiętając ten smak, szuka podobnej pizzy w wielu innych pizzeriach. Myślicie, że to możliwe?