Księgowość od trudnych spraw w Toruniu

Jestem absolwentem księgowości po studiach magisterskich, więc wiedzę teoretyczną z zakresu księgowości mam. Od kilku lat pracowałem w urzędzie skarbowym a po godzinach pomagałem jeszcze w jednym biurze rachunkowym. To biuro rachunkowe było biurem mojego kolegi ze studiów, dlatego to była tak zwyczajna koleżeńska pomoc.

Początki mojej księgowości w Toruniu

księgowość w toruniuJa jednak po kilku latach zapragnąłem, żeby samemu otworzyć swoje usługi księgowe. Jednak wpadłem na taki pomysł, żeby nie były to standardowe usługi księgowe. Zadzwoniłem do mojego jednego przyjaciela, który skończył prawo cywilne. Zachęcałem go na spółkę, która miała zajmować się księgowością, ale beznadziejnych przypadków. Miałem kilka takich w swojej karierze i wiem mniej więcej jak postępować w takich przypadkach. Ustaliliśmy, że spróbujemy, ale zobaczymy jak pójdzie. Trafił nam się dość szybko pierwszy klient, którego oszukała poprzednia księgowość Toruń. My wygraliśmy sprawy w sądzie przeciw poprzednim usługodawcom, pociągając do odpowiedzialności i uregulowaliśmy sprawy z urzędem skarbowym. Ta beznadziejna z pozoru sytuacja wypromowała naszą firmę na tyle, że dzisiaj nasze biuro rachunkowe jest największe w mieście, a jeżeli ktoś ma naprawdę beznadziejne przypadki, że prawie nie ma nadziei ludzie wybierają właśnie nasze usługi księgowe. Jak widać można zrobić firmę, której tematyka jest bardzo oklepana, jednak zakres działalności jest całkiem inny od większości na rynku.

Większość dba o finanse swoich klientów, my wyprowadzamy z dziury do jakiej wprowadzi go albo jego oszczędność na księgowego, albo właśnie księgowy, który albo był wyborem z oszczędności, albo niewiedzy, w końcu kiepski księgowy też może się cenić.