Kreatyna- związek budujący nasze mięśnie?

Naukowcy już dawno odkryli iż składnikiem mającym duże znaczenie w budowie naszych mięśni jest kreatyna. Jest to związek występujący w naszych mięśniach jak i ścięgnach. Poprzez oddziaływanie na organizm, które powoduję syntezę białek w naszym organizmie, jak i działanie anaboliczne powoduję zwiększony rozrost tkanek mięśniowych naszego organizmu.

Także pytanie brzmi czy bez kreatyny nasze mięśnie nie będą rosły?

Kreatynakreatyna to związek już występujący w naszym organizmie, znajduję się w mięśniach, ścięgnach jak i mózgu
czy wątrobie, tylko że oczywiście w znikomych ilościach. Ale suplementacja tego związku w momencie kiedy planujemy przyrost masy mięśniowej jest odpowiednim rozwiązaniem, a dlaczego? Suplementacja diety kreatyną wraz z treningiem powoduję wzrost czynnika wzrostu IGF-1, który powoduję zwiększone stężenie hormonu wzrostu, który powoduję rozrost tkanek naszego organizmu. Proszę sobie wyobrazić iż kreatyna w uproszczeniu jest czynnikiem który poprzez różnego rodzaju reakcje chemiczne zachodzące w naszym organizmie stymuluję nasze ciało do tego aby pracowało efektywniej jak i aby efekt naszej pracy był bardziej widoczny. Naturalne jest że mięsień zbudowany jest ze składników odżywczych czyli białek zawartych w pożywieniu, tylko że zanim aminokwasy i to te właściwe które odpowiadają za budowę mięśni, to może minąć trochę czasu. Suplementacja odżywką kreatynową powoduję zwiększenie wydajności naszego organizmu jak i zwiększenie efektywności naszej pracy na siłowni. O właściwościach kreatyny na organizm można by pisać w nieskończoność, lecz najważniejsze jest to iż kreatyna jest czymś bez czego nasze  mięśnie nie zbudują się w sposób właściwy.

Dlatego każdemu zaczynającemu swoje treningi, zalecam interesowanie się sferą odżywek białkowych, które na pewno poprawią efektywność naszej pracy na siłowni. Nauka o działaniu takich związków jak kreatyna na nasz organizm to dietetyka, dlatego praca nad ciałem jak i nad umysłem poprzez zdobywanie wiedzy z zakresu zdrowego żywienia to powinna być podstawa do racjonalnego zdobywania mięśni.