Kompresory elektryczne

W każdym warsztacie czy przydomowym garażu powinna znaleźć się sprężarka. Zastosowanie tego sprzętu jest bardzo szerokie, a jego ceny pozwalają na wejście w jego posiadanie nie tylko profesjonalistom, ale też większości majsterkowiczów, którym niestraszne są własnoręcznie wykonywane prace techniczne i naprawy.

Jaki kompresor wybrać

niezawodny kompresor 400vW ofercie sklepów specjalistycznych znajdziemy kompresory o różnej mocy i osprzęcie dodatkowym. Do zastosowania przydomowego zazwyczaj wystarczające są urządzenia zasilane napięciem 220 woltów. Z ich pomocą bez problemu napompujemy dętkę w samochodzie czy nawet dużej maszynie rolniczej, jak ciągnik. Jeżeli chcemy pokusić się o własnoręczne odnowienie powłoki lakierniczej na naszym aucie lub szybko pomalować ścianę, mały kompresor, najlepiej wyposażony w zbiornik powietrza również się sprawdzi. Wystarczy tylko dokupić pistolet lakierniczy ze zbiornikiem na farbę. Do użytku profesjonalnego znacznie bardziej nadają się wydajniejsze kompresory z większym minutowym przepływem powietrza. Niezawodny kompresor 400v można nabyć nawet na aukcji internetowej. Należy tylko pamiętać o wyborze sprzętu sprawdzonej marki. Taka sprężarka pozwoli na wydajne malowanie czy piaskowanie dużych powierzchni. Zastosowanie znajdzie na placach budowy czy w stoczniach, do przygotowywania stalowych powierzchni kadłubów statków do malowania. Mnogość dodatkowych akcesoriów, które można podłączyć do kompresora czyni go urządzeniem o niezwykle uniwersalnym zastosowaniu.

Czy to w budownictwie, lakiernictwie czy przemyśle stoczniowym trudno sobie wyobrazić pracę bez kompresorów. Ich zastosowanie doceniają również kierowcy, szczególnie wtedy, gdy uszkodzą koło podczas podróży. Małe sprężarki zasilane z gniazda zapalniczki samochodu pomagają naprawić oponę podczas awarii na drodze.