Klejenie styropianu

 

Niejednokrotnie fachowcy ocieplający nasz dom wysyłają nas do marketu budowlanego po niezbędne materiały. Jeśli mamy o tym jakiekolwiek pojęcie to nie ma problemu, lecz jeśli kupujący okaże się kompletnym laikiem w tej kwestii, to może kupić materiały budowlane bardzo złej jakości, mimo tego iż kosztują sporo pieniędzy. Jest tak między innymi w przypadku kleju do styropianu.

Jaki klej do styropianu jest najlepszy ?

jednoskładnikowy klej poliuretanowy do styropianuIstnieje wiele rodzajów klejów do styropianu, lecz najpopularniejszym z nich jest jednoskładnikowy klej poliuretanowy do styropianu, którego działanie zostało już sprawdzone przez wielu fachowców z branży. Klej jednoskładnikowy bije na głowę kleje wieloskładnikowe pod wieloma względami. Począwszy od jego konsystencji, aż po elastyczność i wytrzymałość. Każdy klej musi być zdolny do przeniesienia ciężaru, który stanowi wykonaną elewację. Kleje poliuretanowe podobnie jak pianki dla płetwonurków, są bardzo elastyczne, dzięki czemu nie straszne im są żadne uderzenia i nagłe obciążenia. Ponadto klej jednoskładnikowy nie wymaga konieczności mieszania go, więc wystarczy jeden pojemnik, a nie jak to w przypadku klejów wieloskładnikowych kilka, co może generować spore koszty. Można więc w ten sposób zaoszczędzić pieniądze i czas na jego mieszanie. Kleju tego można używać w każdej temperaturze, a jego zastyganie trwa tylko kilka godzin, po tym czasie nie grozi nam odklejenie się styropianu i możemy być pewni, że nasza elewacja będzie trwała.

Przy wyborze kleju do styropianu niewątpliwie warto wybrać ten jednoskładnikowy. Z wielu względów jest lepszy od tych wieloskładnikowych. oszczędzamy przy tym czas i pieniądze a wykończenie i trwałość naszej elewacji jest lepszy trwalszy oraz wytrzymalszy. Nie ma więc co się zastanawiać i wybrać klej jednoskładnikowy.