Jaki wybrać komputer?

Wirtualna rzeczywistość stała się doskonałym miejscem do rozwijania swoich hobby wielu młodych osób. Z każdym rokiem przybywa fanów gier komputerowych, które są streamowanie w sieci, dzięki czemu każdy może zobaczyć jak grają inni.

Jak wygląda streamowanie gier?

jaki komputer do streamowania gierKiedyś grało się w pojedynkę  komputerem i nikt poza nami nie uczestniczył w rozgrywce. Obecnie, w dobie internetu, możemy grać z innymi użytkownikami za pośrednictwem sieci i dodatkowo oglądać się nawzajem. Daje to wiele nowych możliwości, ale jest jeden warunek – trzeb mieć dobry sprzęt komputerowy. Co prawda nie kosztuje on mało, ale już za około trzy tysiące złotych można znaleźć całkiem dobry model, który zaspokoi potrzeby początkującego gracza. Jeżeli nie wiemy jaki komputer do streamowania gier będzie najlepszy, to można poszukać na ten temat informacji w sieci, gdyż wielu graczy radzi innym, co się sprawdzi najlepiej. Można również skorzystać z pomocy doświadczonego sprzedawcy, który będzie w stanie doradzić nam jaki wybór będzie najlepszy. Do streamowania potrzebny jest komputer, najlepiej stacjonarny z dwoma dyskami twardymi o dużej pojemności, dobrą jakościowo kartą graficzną, pamięć RAM przynajmniej o pojemności czterech gigabajtów i wielordzeniowy oraz wielowątkowy procesor. Są to minimalne wymagania, które muszą być spełnione, aby można było bez kłopotów grać z innymi w sieci. Do transmisji obrazu, będzie tez potrzebna dobrej jakości kamera internetowa, którą trzeba oddzielnie dokupić, bo te zamontowane nie są dobrej jakości.

Na licznych forach internetowych znajdziemy porady na temat doboru odpowiedniego sprzętu komputerowego, który jest kluczowy w streamowaniu. Najlepszy będzie ten za ponad pięć tysięcy, ale znajdziemy także dobre modele za trzy tysiące złotych.