Jak kobieta może poradzić sobie na myjni

Kiedy zaczynasz jeździć na myjnię samochodową i dbać tam o swoje auto – poznajesz lepsze o gorsze miejsca, które albo potem odwiedzasz z ochotą, albo wręcz omijasz szerokim łukiem. Myjnie są różne – samoobsługowe, bezdotykowe, są takie, na których ekipa zajmie się autem osobiście – zależy czego oczekujesz.

Co oferuje myjnia samochodowa – instrukcja dla pań

myjnie samochodowe wyposażenieJeśli nie masz możliwości umyć swojego auta na własnej posesji, nie masz węża ogrodowego z wodą i nie chce Ci się biegać ciągle z wiadrem pełnym wody i machać godzinami gąbką i ścierkami albo po prostu nie masz na to siły ani zdrowia – jedziesz na myjnię. Na przykład wybieramy się do myjni bezdotykowa – ostatnio niezwykle popularna forma mycia auta – zwłaszcza w dużych miastach, choć i w wielu mniejszych miejscowościach też już staje się normą. Jej podstawowym atutem jest fakt, że czynna jest całodobowo. Nie masz czasu w dzień, albo za długa jest akurat kolejka – nic straconego – wrócisz później, albo skoro świt jeśli Ci pasuje – i też umyjesz sobie autko. Jakie mają takie myjnie samochodowe wyposażenie? Najczęściej jest możliwych kilka programów w maszynie, do której się wrzuca drobne monety i naliczany jest minutami upływający czas. Na początek, wybierając pierwszy guzik – idziemy po urządzenie wyglądające jak rura odkurzacza, z której wydobywa się woda – obmywamy dokładnie całe auto. Następnie, wcisnąwszy dwójeczkę, tym samym urządzeniem myjemy auto specjalnym proszkiem. Potem kolej na szczotkę -pucujemy dokładnie. Kolejny etap to spłukanie wszystkiego wodą z poprzedniego urządzenia. Na koniec mamy funkcję nabłyszczania – również tym samym urządzeniem. Na wyposażeniu takiej myjni jest również odkurzacz.

Zwykle na terenie takiej myjni stoi domek, w którym dyżuruje osoba opiekująca się całym tym interesem, pomagająca w kłopotliwych sytuacjach, rozmieniająca pieniądze na drobne, które przyjmuje maszynka i udzielająca odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania dotyczące funkcjonowania takiego miejsca.