Jak grać w tenisa?

Tenis ziemny to dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym. Polega na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika. Może być rozgrywana pojedynczo lub w dwuosobowych zespołach tej samej lub przeciwnej płci.

Najważniejsze zasady gry w tenisa

Zanimtenis warszawa zagramy swój pierwszy mecz warto zapoznać się z kilkoma ważnymi zasadami jakie obowiązują podczas gry. Pierwsza z nich to punktacja. Zdobycie pierwszego punktu liczone jest jako 15., drugiego 30., trzeciego 40. Natomiast czwarty punk daje wygranie gema będącego składnikiem seta. Jeżeli w gemie obaj zawodnicy mają po trzy punkty to taki stan nazywamy równowagą. Żeby wygrać jeden z zawodników musi zdobyć dwa punkty pod rząd. Druga zasada to wybór strony oraz prawo wyboru podania lub odbioru w pierwszej grze zostaje ustalone poprzez losowanie. Zmiana stron kortu odbywa się po każdym nieparzystym gemie w każdym secie oraz po jego zakończeniu. Przed podaniem zawodnik mus stać nieruchomo i oby dwie stopy powinny znajdować się poza linią główną. Jeśli podanie było złe bo podający nie trafił w piłkę podczas uderzenia lub piłka trafi w słupek, stałe urządzenie kortu zawodnik wykonuje drugie podanie. Można również unieważnić podanie jeśli podana piłka dotknie siatki, paska albo taśmy, a następnie upadnie na pole przeciwnika, jeśli podanie zostało wykonane gdy przyjmujący nie był przygotowany. Jeżeli którykolwiek z zawodników popełni jakiś czyn umyślnie, aby przeszkodzić podającemu to przegrywa punkt. Tenis warszawa to bardzo łatwa gra, pomimo że ma tyle zasad.

Jak widać zasady są bardzo ważne podczas gry i to nie tylko w tenisa. Warto się ich nauczyć, ponieważ będziemy wiedzieli jak grać i kiedy zdobywamy punkty. Nawet zawodnicy zaawansowani warto żeby je sobie przypomnieli.