Hydroizolacje na tarasy i balkony

Balkon czy taras to coś, co można zobaczyć w prawie każdym domu lub mieszkaniu. Jest to świetne miejsce, w którym możemy wypocząć, pooddychać świeżym powietrzem lub zjeść posiłek w ciepły dzień. Jednak, ważne jest prawidłowe zabezpieczenie balkonu, aby mógł nam służyć jak najdłużej.

Dlaczego wykonanie hydroizolacji balkonowej jest tak ważne?

hydroizolacja na balkonBalkony najczęściej wykonane są z betonu, w którym znajduje się metalowy stelaż. Jego powierzchnię wykłada się płytki ceramiczne, które jednak nie są wystarczającą ochroną dla płyty balkonowej. Źle zabezpieczony beton może pękać, nieodpowiednio położone płytki – odpadać. Dodatkowo wilgoć może powodować problemy z pleśnią. Dlatego ważne jest to, aby prawidłowo wykonać wszystkie czynności, które mają na celu przedłużenie żywotności naszego tarasu. Przede wszystkim, należy zamontować płytę balkonową pod odpowiednim kątem do ściany nośnej budynku. Następnie, ważna jest hydroizolacja na balkon, która uodporni beton, użyty do zrobienia tarasu, na wilgoć, wodę oraz mróz. Stelaż wewnętrzny balkonu bez tego ulegałby korozji, co groziłoby zawaleniem. poza tym, hydroizolacja zapobiega pękaniu betonu wskutek namakania. Zbyt duża wilgoć w okresie zimowym spowodować może ciągłe zamarzanie wody wewnątrz struktury płyty balkonowej, co jest efektem zdecydowanie niepożądanym. Dzięki specjalnym płynom czy tak zwanym szlamom hydroizolującym możemy zabezpieczyć nasz balkon przed zimnem, wodą i wilgocią oraz unikniemy kosztów jego naprawy i corocznej konserwacji.

Dobrze wykonany balkon będzie cieszył swoim widokiem przez długie lata. Jego hydroizolacja pozwala na korzystanie z niego przez długie lata, bez konieczności dodatkowych napraw wywołanych czynnikami zewnętrznymi. Dobre uodpornienie balkonu na wilgoć czy mróz zapobiega jego kruszeniu czy pękaniu.