Hurtowy zakup roślin

Trawa jest podstawową paszą wykorzystywaną w żywieniu zwierząt gospodarskich. Karmi się nią nie tylko krowy, także funkcjonuje ona jako dodatek do żywienia trzody chlewnej, ptactwa, oraz innych zwierząt hodowlanych z przeznaczeniem na mięso. Jest wiele gatunków traw z przeznaczeniem na siano, czy kiszonki.

Hurt – najlepszą opcją zakupu traw do siewu

rajgras wyniosły w hurcieJedną z bardzo popularnych traw siewnych jest rajgras wyniosły w hurcie można go kupić w bardzo korzystnej cenie. Z powodu jego gorzkiego smaku, często używa się go łącznie z innymi trawami, tworząc odpowiednie mieszanki pastewne. Istnieją odmiany ozdobne rajgrasu, który można siać w ogrodach. Nie posiadają wprawdzie efektownych kwiatów (kwitną rzadko), jednak ich liście ozdobione są białym pasem pośrodku i to dodaje im oczywistego uroku. Rajgras to roślina kompleksowa. Jest kilka odmian chętnie sadzonych w przydomowych ogródkach, poza tym jest byliną wyjątkowo odporną. W stanie dzikim rośnie w rowach, przy drogach i wszędzie tam, gdzie inna roślina nie przetrwałaby tak trudnych warunków wzrostu. Z powodu rozpowszechnienia upraw, bylina ta stałą się bardzo popularnym, pospolitym gatunkiem. Zanim jednak się to stało, była lokalnie gatunkiem rzadkim. Dostarcza zwierzętom potrzebnej masy zielonej, oraz różnego typu witamin i minerałów. Jedynym minusem jest jej gorzkawy posmak, ale łączona z innymi gatunkami traw opasowych, może być z powodzeniem wykorzystywana w każdym gospodarstwie rolnym, zarówno tym małym, jak i wielkoobszarowym.

Decydując się na chów zwierząt kopytnych, czy ptactwa, warto hurtowo zakupić nasiona traw, które doskonale spełnią się w żywieniu zwierząt gospodarskich. Jednocześnie można posiać rajgras w ogródku. Będzie idealnym dopełnieniem innej, ozdobnej roślinności.