Fotelik rowerowy dopasowany do wieku

Przejażdżki rowerowe, zwłaszcza latem i wiosną sprawiają nam mnóstwo radości. Wówczas to samochody zostają w garażu, a do pracy decydujemy się na dwa kółka. W coraz większej ilości miast można spotkać wypożyczalnie tych pojazdów, czyli tak zwane rowery miejskie. Posiadanie własnego sprzętu jest jednak o wiele bardziej prkatyczne. Przede wszystkim dlatego, że nie zawsze na każdej stacji znajduje się rower, ale także spowodowane jest to faktem, że nie można do nich zamontować fotelika rowerowego. 

Foteliki dla dzieci trzeba zmieniać

foteliki rowerowe marki bobikeNiejedni rodzice uważają, że znacznie lepiej jest kupić jeden fotelik rowerowy – większy, aby później uniknąć pewnego rodzaju kosztów. To jednak jest błąd. Siedzisko rowerowe należy dopasować do wieku, wzrostu i wagi. Dlatego też najbardziej powszechnym podziałem fotelików jest od zera do trzech lat, od trzech do sześciu. W późniejszym wieku dzieci przeważnie już posiadają własne rowerki na których się poruszają. Gdy kupuje się pierwsze siedzisko rowerowe bardzo mocno zwraca się uwagę na bezpieczeństwo, sprawdza się wagę jaką jest w stanie utrzymać a także czy można je łatwo zainstalować na każdym rowerku. Gdy kupujemy kolejne foteliki rowerowe marki bobike zwracamy szczególną uwagę na to, aby wykonane były one z bezpiecznych jak i trwałych materiałów. Dzieci w wieku od trzech do sześciu lat mają znacznie lepszą koordynacje ruchową, wobec tego odporny materiał jest mile widziany. Atutem mniejszego nosidełka jest fakt, że można zamontować je na przodzie kierownicy.

Na ulicach naszych miast możemy zobaczyć jak rozkwita moda na poruszanie się rowerem z dzieckiem. Jest to nie tylko ekologiczne, ale także pomaga dziecku napawać się nowymi obrazkami i kolorami. Dodatkowo spędzanie czasu ze swoim potomstwem jest czymś bezcennym.