Do wymiany sworzeń wahacza Citroen Berlingo

Układ zawieszenia w Citroenie Berlingo, składa się z wahaczy i sworzni. Sworznie są częścią mocującą i odpowiadają za prawidłowy skręt kół przednich w aucie. Podobnie, jak w innych samochodach, również w Citroenie Berlingo, pomimo niezwykle solidnej konstrukcji i francuskiej jakości, części te z upływem lat ulegają naturalnemu wypracowaniu i zużyciu.

Kiedy wymienić sworznie wahaczy w Citroenie Berlingo?

sworzeń wahacza citroen berlingoW momencie, gdy podczas jazdy samochodem, słyszymy stukot, wytężamy słuch i staramy się zlokalizować jego źródło. Obserwacja może trochę potrwać. Jeśli przed dłuższy czas stukot z przodu zawieszenia nie znika a dalej się utrzymuje, do tego dochodzą trudności z ruchem kierownicy, niewłaściwy skręt kół, warto wybrać się do warsztatu. Przyczyną stukotania z przodu auta, może być wypracowany, niesprawny sworzeń wahacza. To niezwykle ważna część w układzie zawieszenia. Dlatego nie ma sensu zwlekać i odkładać wymianę na późniejszy czas. Zużyta w skutek wieloletniej eksploatacji sworzeń wahacza Citroen Berlingo wymaga wymiany. Jej brak może skutkować poważnymi konsekwencjami, pogorszeniem stanu wahaczy, innych elementów podwozia i co najgorsze może być przyczyną groźnego w skutkach wypadku drogowego. Mamy dwa wyjścia: wymianę sworznia na element firmowy lub znacznie tańszy zamiennik. Jeśli posiadamy takie umiejętności, sami możemy wykonać naprawę. W większości przypadków warto odwiedzić sprawdzony warsztat i oddać Citroena w ręce profesjonalistów od spraw zawieszenia.

Zużycie sworznia jest rzeczą całkiem naturalną i nie da się tego uniknąć. Możemy jedynie opóźnić proces wymiany, przez bezpieczną, spokojną jazdę. Nie jesteśmy w stanie jeździć po wybranych, dobrej klasy nawierzchniach. A to właśnie dziurawe drogi, wysokie krawężniki wpływają na usterki wahaczy.