Deski tarasowe z egzotycznych krajów

Do domu oraz ogrodu warto jest przemycić odrobinę egzotyki, na przykład robiąc taras z egzotycznego drewna. W sprzedaży jest bardzo dużo desek z nietypowych gatunków drzew. Ich cena jest różna, ponieważ głównie zależy od miejsca, z którego drewno zostało sprowadzone. Deski mają bardzo ciekawy wygląd, który od razu kojarzony jest z egzotyką. Do tego ich wytrzymałość także jest bardzo wysoka.

Egzotyczne deski na taras

deski tarasowe egzotyczneKażde drzewo ma nieco inny odcień. Jeśli chcesz mieć deski tarasowe egzotyczne, możesz bardzo dużo gatunków drewna wybrać. W Polsce jest dostęp do takich drzew, jak na przykład baobab. Chyba każdy wie, jak wygląda takie drewno. Deski są duże i bardzo wytrzymałe na nacisk. Bardzo popularne są deski z klonu kanadyjskiego. Nietrudno się domyślić, że mają bardzo jasny kolor. One również są mocne, jednak w inny sposób. Bardzo dobrze znoszą wilgoć oraz niskie temperatury, a nawet mróz. Poza tym do dyspozycji są jeszcze deski z drzew, które rosły w tajdze. Są one tutaj transportowane ze wschodniej Syberii. Drewno bardzo estetyczne i niezwykle mocne. Surowy klimat sprawia, że deski bardzo szybko schną, osiągając dużą twardość. Cenę takiego drewna kształtuje to, ile kilometrów musiało ono przejechać, nim trafiło na taras. Możemy mieć deski pochodzenia amerykańskiego, azjatyckiego oraz afrykańskiego. Nawet niektóre eukaliptusy z Australii kupimy bez przeszkód u nas w Polsce. 

Wykorzystywanie takich materiałów sprawia, że zyskujemy dużo oryginalności. Chyba każdy widział, jak takie drzewa wyglądają, chociażby w programach podróżniczych. Świadomość, że możemy je mieć na swoim tarasie sprawia, że chętnych do zakupu jest wiele. Najlepiej sprzedają się drzewa kanadyjskie oraz eukaliptusy. Jednak reszta gatunków też jest chętnie wybierana.