Czym jest crossfit?

Dziś wielu z nas słyszy to słowo w mediach, w radiu i od naszych znajomych. Każdy wie, że chodzi o jakiś rodzaj aktywności fizycznej, ale niewielu zdaje sobie sprawę z tego, na czym ona ma polegać. Crossfit choć dopiero niedawno wszedł na nasz polski rynek, już podbił serca wielu sportowców.

Czego oczekiwać od crossfitu?

crossfit akcesoriaGdy zaczynamy uprawiać jakiś sport, zawsze mamy określone oczekiwania. Brzuszki mają nam ujędrnić i wyrzeźbić brzuch. Bieganie ma nam pomóc wyrobić sobie dobrą kondycję i pozbyć się zbędnych kilogramów. Czego możemy natomiast oczekiwać od crossfitu? Tak naprawdę wszystkiego. Jest to niesamowicie zróżnicowany trening, który angażuje w pracę wiele mięśni. Podnosi się tam ciężary, biega i skacze z różnymi dodatkowymi przeszkodami. Mogą być to przykładowo skoki przez opony. Dlatego też crossfit akcesoria ma dość specyficzne. Są to sztangi, opony i grube sznury. Crossfit to trening, który opiera się na krótkich i intensywnych ćwiczeniach. Początkowo takie ćwiczenia mogą zajmować kilka minut, ale i tak dostrzeżemy efekty. Wiele osób stało się zwolennikami tego treningu właśnie dlatego, że jest on krótki i intensywny. Niekiedy nie mamy zbyt dużo czasu na to, by spokojnie poćwiczyć. Każdy z nas ma pracę, swoje zajęcia i rodzinę, z którą chce nieco odpocząć. Dlatego crossfit cieszy się w naszym kraju tak dużą popularnością. Poza tym daje rewelacyjne efekty. Początkowo może być trudno dostosować swoje możliwości do tak wymagających ćwiczeń, ale z czasem wchodzą one w nawyk.

Dziś crossfit stał się jednym z najpopularniejszych treningów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Początkowo przeznaczony dla żołnierzy, policjantów i służby publicznych, dziś dla każdego. Warto zapoznać się bliżej z treningiem, który daje tak niesamowite rezultaty.