Czy lampy led high bay są korzystnym rozwiązaniem

Budynki komercyjne i przemysłowe wymagają dobrego oświetlenia, umożliwiającego pracownikom efektywne wykonywanie pracy Zarówno odpowiednia ilość, jak i jakość światła są niezbędne do stworzenia bezpiecznej i wygodnej przestrzeni roboczej, zaś oświetlenie high bay led spełnia oba te kryteria.

Coraz częściej stosuje się lampy led high bay

high bay ledJeśli oświetlenie spełnia odpowiednie normy dotyczące zarówno jakości jak i ilości, pracownicy mają większe szanse na lepszą wydajność i lepszą atmosferę w pracy, nie mówiąc już o oszczędności energii, która może być odzyskana, gdy wykorzystywane są energooszczędne technologie i żarówki LED. Ważne jest, aby we wnętrzu budynku komercyjnego lub przemysłowego utworzyć przestrzeń, która odbija światło. Jasne kolory są barwami odbijającymi światło, zaś ciemne kolory je absorbują. Należy zwrócić uwagę, aby powierzchnie i układ farb wewnątrz budynku uzupełniały oświetlenie LED. Diody high bay led zapewniają zrównoważony współczynnik jasności, lepiej kontrolują odblaski i eliminują migotanie lamp, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo pracy. W celu kontrolowania odblasków, zalecane są lampy o niższej mocy, dzięki czemu pojedyncze światła nie są zbyt jasne. Obszary, które mają stały lub duży ruch, powinny być oświetlone konsekwentnie, aby pracownicy nie mieli problemów z przejściem, gdy ich oczy muszą dostosować się do różnych poziomów światła.

W niektórych miejscach lepiej jest utrzymywać światło na niższym poziomie, niż mieć całkowity zanurzony obszar w ciemności.Ekrany komputerowe i pulpity sterownicze powinny być zwrócone w stronę jasnych świateł i okien. Urządzenia powinny być umieszczone nieco powyżej normalnej linii wzroku. By zmniejszyć kontrast światła, może być konieczne skupienie światła na suficie.