Brokatowa papeteria i nie tylko

Wysyłanie listów w obecnych czasach jest coraz mniej popularnym zabiegiem, który to praktykujemy głównie na Boże Narodzenie albo Wielkanoc, aczkolwiek nie każdy to i tak robi. Warto pomyśleć o ciekawej papeterii i papierze do listu. W jaki sposób można urozmaicić tak rzadko już wysyłane przez nas listy?

Brokatowy papier na listy

papier brokatowyWiadomo, iż obecnie kupujemy gotowe kartki na odpowiadające w danym okresie święta. Mimo to warto zainteresować się własnoręcznym pisaniem listów, gdyż każdemu z nas jest naprawdę miło w momencie otrzymania czegoś co ktoś musiał zrobić samodzielnie. Widzimy wtedy, iż dana osoba wykazała zainteresowanie nami, poświęciła odrobinę czasu i kreatywności, aby dotrzeć do nas z czymś osobistym. Warto w takiej sytuacji postawić na ciekawą papeterię, w której skład może wchodzić papier brokatowy, papier tłoczony albo z ozdobnymi krawędziami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby koperta była pasująca do samego papieru. Będzie to wtedy wyglądać bardzo elegancko. Jeżeli jednak chcemy popisać się wykonaniem czegoś w 100% przez nas warto samemu przyozdobić papier i kopertę. Nasz list będzie wtedy naprawdę ciekawym podarunkiem. Osoba, która otrzyma taką kopertę z cudowną i oryginalną zawartością zapamięta to na długi czas. Niejednokrotnie wróci myślami do tego właśnie listu i osoby, która go napisała. Naprawdę warto jest poświęcić komuś odrobinę czasu nawet w kwestii banalnego dla obecnych czasu listu. 

Kolorowe, tłoczone albo nawet i brokatowe papiery używane do pisania listów są naprawdę ciekawa opcją, która urozmaici zwykły list. Warto również pisać odręcznie, aby widać było to, iż wkładamy serce w wykreślenie kilku słów niezależnie od okazji. Każdy kto otrzyma taki list z takim papierem będzie naprawdę szczęśliwy.